Shrnutí posledních 16 fotbalových pohárů – část 1/2

Jaký Film Vidět?

Minulý víkend byl svědkem návratu fotbalu Cuppers s 8 vysokými školami, které se připojily k 8 vítězům v prvním kole, aby dali 46 gólů v několika strhujících střetnutích. Ohlédneme se za akcí, ve které tři zápasy rozhodl jediný gól a tři utkání rozhodly obávané pokutové kopy.

Sestřelení 1:4 Darwin (0:2 HT)

Sestřelení: Matthews, Brodie, Armstrong, O’Connell, Rumun, Churcher, Coombes, Lawrence, Lukasik, Burley, Ingham Náhradníci: Fitton, Beattie

Střelci branek: O’Connell

Darwin: Griffith, Dickinson, Hope, Bennett, Worrall, Haigh, Bastos, Wolstenhulme, Gray. Probuď se, Freudenreichu

Střelci branek: Hope x4

Zkušená Darwinova strana řídila hru od začátku do konce a využila dvou standardních věcí, aby odnesla hru Downingovi. Sestřelení byli pohřešovaní muži z hory Joe Moorcroft-Moran uprostřed vzadu a to znamenalo, že jejich obvyklá taktika seřadit 10 mužů na okraj krabice a strávit 90 minut čištěním křížů se dostala pod kontrolu. Byli obzvláště náchylní na míče v boxu, když Darwin zasypal Downingovu branku klopýtacími hody od obránce Blues Wolstenhulmeho, přemohl mladou stranu Downinga a umožnil Chrisu Hopeovi vstřelit všechny čtyři góly. Navzdory pozdnímu tlaku ze strany Downinga, který vyústil v gól, takticky působivá Darwinova strana hru pohodlně uzavřela a zaujala místo v příštím kole doma s Pembrokem.

Darwin Downing

Darwin používá nějakou taktiku ve stylu Pulis... a má zničující účinek!

Kristus ’S 4:4 Churchill AET (Churchill výhra 3-1 na penalty) (2:2 FT, 0:0 HT)

Christ's: Deng, Brown, Blake, Cracknell, Diamante, Reeds, May, Baldock, Hooten, Armstrong, Baron Náhradníci: Duffy, Faure, Hovington

Střelci: Armstrong, May, Baron, Cracknell

Churchill: Smyth, Waller, Cammack, Evans, Duherich, Holt, Athwal, Berridge-Dunn, Seete, Weller Subs: Weaving, Tan

Střelci: Rolph x2, Cammack, Weller

První poločas začal tím, že Churchill chtěl navázat na svou neporazitelnost v tomto období proti týmu Christ’s, který ještě nevyhrál zápas. Nicméně, s některými klíčovými hráči, kteří se vrátili pro Christ’s a doplněním o kapitána Blues ve středu zálohy, vypadali jinak než tým, který Churchill na začátku sezóny pohodlně porazil 4:1. V úvodních výměnách byla hra trhlá a hra uvázla ve středu zálohy. Christ’s měli několik slibných tahů většinou vpravo, přičemž využili slabou hru od Churchilla levého beka. Churchill vyrostl do poloviny a postupně se snažil proměnit několik šancí, přičemž Seete šel těsně po chutné výměně s Rolphem kolem boxu. V docela fádním prvním poločase však góly nepadly.

Druhý poločas začal pro Churchilla příšerně s určitou ochablou obranou, což umožnilo Christovu cíli Ianu Armstrongovi vzadu skórovat měřeným zakončením přes Smytha. O necelých 5 minut později Christ’s zdvojnásobili své vedení, když bránící školák dovolil dlouhým gólovým kopem švihnout přímo přes obranu, když se James May vynořil a napálil míč do sítě nádherným čipem. To přimělo Churchilla k životu, který začal využívat některé slabosti v Kristově obraně. V čele se svým vytáhlým číslem 11 Rolphem, který při několika příležitostech proměnil Christovu obranu dovnitř i ven, vytvořili pro Churchilla několik skvělých šancí, které byly promarněny kombinací krutého zakončení a svéhlavých závěrečných míčů. Ještě 6 minut před koncem byl stav 2:0 pro Christ’s, když Duherich dostal míč ve vysunuté pozici po pravé straně za Churchilla. Rychlá šipka kolem ztrápeného levého beka Christse a slušný centr umožnily Rolphovi přehodit branku přes brankáře a do sítě. Churchill se hrnul dopředu a hledal vyrovnání a dvě minuty před koncem byl rozehrán přímý kop pro Churchilla. Klasická taktika házení míče do vápna se ukázala jako plodná pro Churchilla, když Cammack zamířil domů z přímého kopu Wallera. Plný úvazek přišel s úrovní skóre na 2 za kus.

Oba týmy začaly prodloužení s chvástáním dvou stran, které věřily, že mají kvalitu na to, aby zápas vyhrály, a přesto zapomněli, že kondiční úroveň průměrného vysokoškolského hráče způsobí, že Luke Shaw bude vypadat jako Mo Farah. Asi po 10 minutách jedno z mnoha špatných povolení od Churchillova levého beka dopadlo přímo na kapitána Christa Barona, který se vrátil domů. Churchill našel mimořádného ducha, aby se rychle bránil, ale vyrovnal, když Rolph kontroloval Duherichův kříž a chytře zakončil v poli. Hráči se po celém hřišti potýkali s křečí a druhý poločas prodloužení přinesl další dva góly, když se zápas dostal do penalt. Tlak penaltového rozstřelu v druhé nejstarší pohárové soutěži na světě se ukázal být příliš velký pro 3 ze 4 hráčů Christ's, když Churchill odpálil své první 3 penalty a zápas skončil 3:1. Ve čtvrtfinále postupují proti Trinity hall.

Jesus 1:0 Sidney Sussex AET (0:0 FT, 0:0 HT)

Sidney Sussex: Hirsch, Deeley, Makings, Bradly, Cole, Teale Ryda, Grayling, Mahon, Davies, Hugill Náhradníci: Sammons, Ezra, Fotherby

Ježíš: Eburne, Peterson, Crawford, Thorley, Robinson, Emerton, Mullertz, O’Loughlin, Ashmead, Anderson, Purcell Náhradníci: Koroye, Meier, Kitching

Střelci branek: Koroye

Zápas mezi 4. divizí Sidney Sussex a držiteli Cuppers Jesus málem způsobil šok kola s velmi krutou záležitostí před velkým davem. I když byl Sidney smolař, pracoval neúnavně a neustále dostával Jesuse pod tlak, přestože domácí tým těžil z velkého držení míče. Úřadující šampioni Cuppers vypadali chladně a vyrovnaně, hlavně díky obrovské přítomnosti Jacka Thorleyho, Ježíšova nového postgraduálního studenta a bývalého anglického týmu U-18 Center Back. Jesus začal dávat najevo jejich tlak a brankáře Sidneyho Hirsche v poslední době potřebovaly 3 vynikající zákroky, aby zápas šel do prodloužení a skončil bez branek. Prodloužení se ukázalo jako extrémně náročné pro oba týmy, hráči na obou stranách podlehli křeči. Bylo ponecháno na Ježíšově plakátovém chlapci Marku Koroye, který byl první poločas na lavičce, aby toho využil. S jeho relativně svěžíma nohama prorazil míč přes některé unavené Sidneyho výzvy, než sobecky ignoroval čtvercový míč pro otevřeného muže a asi 10 minut do konce míč prosmýkl kolem utíkajícího brankáře Sidneyho. Unavená výzva obránce Sidneyho znamenala, že v posledních minutách obdržel svou druhou žlutou, protože gól Jesuse zůstal bez problémů až do závěrečného hvizdu. Sidney se musí držet hrdě a tlačit Jesuse až na okraj, přestože je daleko od domova a má velkou přesilu fanoušků. Jindy to mohl být jiný příběh, ale Jesuans jdou dál a chtějí se dostat do finále Cuppers již potřetí po sobě s domácí remízou proti Robinsonovi ve čtvrtfinále.

značka koroye

Mark miluje góly.

Pembroke 6:5 Trinity (3:2 HT)

Pembroke: Weber, Bittlestone, Reland, Hudson, Mellor, Harries, Carroll, Ogier, Oldfield, Nielsen, Pistoja Náhradníci: McMullen, Berenson-Barros, Waghorn

Střelci: Harries, Ogier, Pistoja, Nielsen (2), Carroll (p)

Trinity: Kakoutas, Dungay, Kehle, Alberman, Lehmann, Park, Nagy, Brocksom, Steve, Bowlby, Apel Náhradníci: Kershaw

Střelci: Skvělý (3), Bowlby, Apel

Stejně jako u rané edice Windows 95 si tento střet v horní části tabulky (Tompkins) vyžádal 11 restartů za 90 minut. Hra obsahovala tolik dramatu, že abychom se vyhnuli příliš dlouhému roztahování této zprávy, je nutná určitá úroveň stručnosti.

Výkop, gól, roh, gól, gól, gól, volný kop, gól, poločas. Cíl, cíl, cíl, světák, cíl, pk, cíl.

Zápas skončil oslavami a slzami a dvěma góly více než za celou kariéru Emile Heskeyse.

Zápas se bude pamatovat díky skvělému výkonu Pembroke’s JC, ohromujícímu hattricku Robiho Nagye a Jonathanu Dungayovi, který znovu potvrdil svůj status nejméně oblíbeného chlapíka v Trinity.

Pembroke pochoduje, aby doufejme vytvořil další gólový festival před Darwinem ve čtvrtfinále.

Corpus Christi 2:2 AET Trinity Hall (výhra Trinity Hall 6-5 na penalty) (2:2 FT, 2:1 HT)

Corpus Christi: Kazzizi, Mainzer, Sarfas, Cho, Patten, Crawford, Ellwood, Congdon, Kang, Mackenzie, Worsfold

Střelci: Mackenzie, Worsfold

Trinity Hall: Bowen, Eto, Engle, Hands, Myers, Li, Willett, Evans, Burton, Jones, Price Subs: Fellows, Daramola

Střelci: Engle, Daramola

Bylo to velmi vyrovnané utkání, celkově se hrálo v dobré náladě. Minnows Corpus se během celých 120 minut více než vyrovnali soupeřům z 1. divize a celá obrana předváděla občas působivý výkon pod značným tlakem. Záškodnický Rob Crawford byl vynikající spolu se zbytkem středního pole, v němž byl Marc Ellwood a šikovný Jack Congdon ze všech sil, aby pomohli Corpus Christi držet se svého Cuppersova snu. Nakonec se Corpus považovali za nešťastné, že nevyhráli, když v posledních 10 minutách, kdy ještě vedli 2:1, vyloučili gól v ofsajdu. Výčet dalších nepromarněných šancí však naznačuje, že nerozhodovalo jen štěstí; uznání musí patřit Sýkorovi Hallovi, který udržoval tlak a zůstal v klidu, nakonec stáhl úroveň. Zápas, který se rozhoduje v penaltách, je vždy těžký pro poražené a nikdo nechtěl, aby tým takto vyšel, kromě Tita Halla, který se ve čtvrtfinále utká s Churchillem doma.